Aktualności

Wysokie zwycięstwo po przeciętnym meczu

• autor: gladinio25, 2014-10-14 19:37

W sobotę o 15 rozegraliśmy 7 kolejkę B-klasy z Gromem Świerkle.

Mecz ten zaczął się niezbyt szczęśliwie dla nas bo już w 3 minucie w okolicach środka boiska sfaulowany został zawodnik drużyny gości. Zanim zdążyliśmy się ustawić, piłka leżała już w bramce. Pomocnik z Świerkli wykorzystał swój spryt i od razu po faulu oddał mocny strzał w stronę bramki, którego się nikt nie spodziewał. Nie minęła nawet minuta, a już mieliśmy wyrównanie. Kamil Stupak dośrodkował piłkę w pole karne, tam dopadł do niej Łukasz Brzeziński, ominął dwóch obrońców i strzałem głową zdobył bramkę. Pięć minut później nasza drużyna wykonywała pierwszy rzut rożny w tym meczu. Kamil Stupak ładnie zakręcił piłkę, a Daniel Wocka skierował ją do bramki i uzyskaliśmy prowadzenie. W dalszej części meczu trwała walka w środku pola i mało akcji kończyło się strzałami na bramki. Dopiero pod koniec pierwszej połowy rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Stupak, który nisko wrzucił piłkę w pole karne, a Michał Kujawa kroczem skierował ją do bramki. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3-1. Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardziej skoncentrowani gdyż gra w tym dniu w niczym nie przypominała tej z poprzednich meczy. Po paru nieudanych akcjach przed polem karnym mieliśmy rzut wolny. Tym razem wykonywał go Michał Kujawa, jego mocny strzał próbował bronić bramkarz Świerkli, lecz tego dnia był słabo dysponowany i zdobyliśmy kolejną bramkę. W 68min. znów mieliśmy świetną okazję na podwyższenie, Kamil Stupak dryblując w polu karnym został sfaulowany i do piłki na jedenastym metrze podszedł Michał Kujawa. Pewnie wykonał rzut karny i zdobył hattricka w tym meczu. Dziesięć minut przed końcem spotkania po paru ładnych podaniach w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Łukasz Brzeziński i tym sposobem zdobył swoją 20 bramkę w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 6-1, po całkowitej dominacji naszej drużyny, która jednak w tym meczu nie zagrała dobrego meczu. Należy się cieszyć, że mecz ten przypadł nam z jedną z najsłabszych drużyn w tej grupie bo poważniejszy przeciwnik mógł z tego meczu wywieźć 3 punkty.

Niedzielny mecz z Komprachcicami będzie doskonałą okazją do zrehabilitowania się za ten mecz i pokazania swoich umiejętności na miarę lidera b-klasy.