Aktualności

Kolejna wygrana w A-klasie!

• autor: gladinio25, 2015-09-06 20:31

Zespół z Prószkowa pokonany!

W 3 kolejce A-klasy podejmowaliśmy na Wrzos Arenie drużynę z Prószkowa. Był to pierwszy mecz na własnym boisku na tym szczeblu rozgrywkowym, dlatego zawodnicy chcieli się jak najlepiej zaprezentować kibicom. W pierwszych minutach żadna z drużyn nie zyskała znacznej przewagi i gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Niestety w 18 minucie meczu przez nieuwagę straciliśmy pierwszą bramkę. Na szczęście nasi zawodnicy nie zamierzali się poddawać i ruszyli na bramkę gości. Już dwie minuty później Mateusz Paczula popisał się kapitalnym strzałem lewą nogą wprost w okienko bramki, czym wzbudził aplauz publiczności. W kolejnych minutach wciąż atakowaliśmy bramkę gości, ale nie udało się stworzyć klarownej sytuacji bramkowej i pierwsza część meczu zakończyła się remisem 1-1. Po przerwie nasi zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani i od początku zaatakowali bramkę rywali. W 55 minucie świetnie zachował się Tomasz Zazula przyjął piłkę, minął zawodników z Prószkowa i płaskim strzałem obok słupka wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach meczu wciąż stwarzaliśmy wiele sytuacji, ale brakowało dokładnego wykończenia. Dzięki znakomitej grze formacji obronnej zespół z Prószkowa nie był w stanie przedostać się w nasze pole karne, gdyż wszystkie ich próby udaremniali nasi obrońcy. W 80 minucie decydujący cios zadał Tomasz Zazula lobem z 40 metrów. Była to jego 5 bramka w tym sezonie i pokazał, że będzie walczyć o tytuł króla strzelców. W końcowej części kontrolowaliśmy mecz i była duża szansa na podwyższenie wyniku. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1. Gratulujemy zawodnikom oraz dziękujemy kibicom za liczne przybycie mimo deszczowej pogody i pragniemy gorąco zaprosić na kolejny mecze.

Dnia 6 kwietnia odbyło się spotkanie 15 kolejki B-klasy pomiędzy drużyną z Wrzosek i Skarbiszowa