Aktualności

Start Dobrodzień pokonany.

• autor: gladinio25, 2015-09-22 14:57

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z sobotniego meczu.

W 5 kolejce piłkarskiej A-klasy podejmowaliśmy drużynę Startu Dobrodzień. Nasi przeciwnicy byli uskrzydleni bardzo okazałym zwycięstwem z zespołem z Mokrych Łan. Już w pierwszych minutach nasz zespół groźnie atakował, lecz brakowało dokładnego wykończenia. Wraz z upływem czasu nadal przeważaliśmy na boisku i nie pozwalaliśmy przeciwnikom na stworzenie wielu akcji podbramkowych. Dwie świetne sytuacje stworzył sobie Łukasz Brzeziński w pojedynek mij...ając obrońców, lecz jego strzały obronił bramkarz przyjezdnych. W 17 minucie zawodnik Startu Dobrodzień zagrał w polu karnym ręką i sędzia wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykonał Kamil Stupak strzelając w dolny róg bramki. Po bramce gra się wyraźnie otwarła i oba zespoły miały szansę na strzelenie gola, lecz ich strzały były albo niecelne, albo ich próby udaremniał bramkarz. Po przerwie znów przejęliśmy inicjatywę, lecz chwila nieuwagi spowodowała, że po stałym fragmencie gry i strzale gracza z Dobrodzienia piłka uderzyła w rękę naszego obrońcę i sędzia podyktował jedenastkę. Kapitalną interwencją popisał się nasz niezawodny bramkarz Piotr Wołoszyn, wyrastając na bohatera meczu. Chwilę później akcja przeniosła się pod pole karne gości, w którym na ziemię powalony został Tomek Zazula i arbiter bez zastanowienia zdecydował się podyktować rzut karny. Do piłki po raz drugi podszedł Kamil Stupak i tym razem się nie pomylił, kierując futbolówkę w górny róg bramki. W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła, lecz znów wystarczyła chwila nieuwagi i w 73 minucie zawodnik z Dobrodzienia wyszedł sam z Wołkiem. Mimo trudnego strzału nasz bramkarz obronił pierwszy strzał lecz przy dobitce skapitulował. Wynik 2-1 nie dawał jeszcze zbyt dużego spokoju, więc za wszelką cenę próbowaliśmy zdobyć 3 bramkę. Najbardziej aktywni byli zawodnicy wprowadzeni w przerwie. Kilka razy lewą flanką pomknął Daniel Wocka gubiąc za sobą rywali, lecz mimo dużych starań nie udało się strzelić 3 gola. W 83 minucie wywalczyliśmy rzut rożny i po dośrodkowaniu Kamila Stupaka bramkę głową zdobył Tomek Zazula. W ostatnich minutach nasz zespół oddał inicjatywę gościom. W doliczonym czasie gry podczas interwencji nasz obrońca niefortunnie dotknął piłkę ręką i sędzia po raz czwarty w meczu podyktował rzut karny. Bardzo blisko obrony był nasz bramkarz, lecz zabrakło mu paru centymetrów, żeby odbić piłkę. Mecz zakończył się wynikiem 3-2, dzięki czemu zdobywamy kolejne 3 punkty. Dziękujemy kibicom za przybycie i zapraszamy na kolejny mecz, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 w Opolu. Naszym rywalem będzie zespół OKS Odra II Groszmal Opole.